Ο Ζαφειράκης Νάουσας ηττήθηκε με 64-77 από τoν ΑΟΚ Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάουσας, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ η λήξη της περιόδου τις βρήκε ισόπαλες στους δεκαπέντε πόντους.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 32-29.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα της αναμέτρησης, με τον φιλοξενούμενο ωστόσο να βρίσκει περισσότερες λύσεις και να δημιουργεί μία διαφορά τεσσάρων πόντων (46-50).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΟΚ Βέροιας όχι μόνο εδραίωσε το προβάδισμά του, αλλά έχτισε και διψήφια διαφορά, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 64-77.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Εκίζογλου.

Δεκάλεπτα: 15-15, 32-29, 46-50, 64-77.

ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 6, Μουρατίδης 12 (2), Ζιάννης 4, Βαδόλας, Νικολαΐδης 3 (1), Τούφας 15, Σκουλαριώτης 5 (1), Σιδηρόπουλος 4, Δίντσης, Ζέφυρος 4, Πράπας 11, Δημητρίου.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Αντωνιάδης, Ουσουτζόγλου 11, Καραθανάσης 3, Γκίτκος, Κόγκας, Αβραμίδης, Ιωαννίδης 30 (6), Κασαμπαλής 13, Τριχόπουλος 5 (1), Χρήστου 3 (1), Χαραλαμπίδης 12 (3).

Η εικόνα ίσως περιέχει: 13 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, άτομα κάνουν σπορ, γήπεδο μπάσκετ και παπούτσια