Με 3-2 επικράτησε του Διγενή Αλωνίων ο ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς, στο πλαίσιο του αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Κάτω Μηλιάς για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Οι Μηλιώτες με το σημερινό “τρίποντο” έπιασαν την ομάδα των Αλωνίων στην 7η θέση του πίνακα, με τις δυο ομάδες να έχουν πλέον από 14 βαθμούς, όσους έχει και ο Ταύρος Ελάφου με έναν αγώνα λιγότερο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10′ με γκολ του Ζάχου.

Στο 19′ ο Ιντρίζι έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να φέρουν το ματς στα ίσα, σκοράροντας δυο γκολ μέσα σε έξι λεπτά.

Πρώτα έγινε το 2-1 στο 69′ με γκολ του Τσαντεκίδη και στο 74′ ο Κεβάνι ισοφάρισε σε 2-2.

Η “απάντηση” του ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς ήταν άμεση με τον Ζάχο στο 76′ να “γράφει” το τελικό 3-2.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Νίκολιτς με βοηθούς τους Κουκιώτη και Κωτούλα.

ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς: Κότα (62′ Ν. Τζήκας), Λαζαρίδης, Σ. Λαμογιάννης, Ν. Λαμογιάννης, Κουτλούμπασης, Ιντρίζι, Ζήσης (57′ Δ. Τζήκας), Γεωργίου, Αδάμος, Ζάχος, Μακρής (80′ Τόσκας).
Διγενής Αλωνίων: Γ. Μαυρομάτης, Αλεξιάδης, Β. Μαυρομάτης, Η. Μαυρομάτης, Τσαντεκίδης, Τελίδης, Προβατίδης, Δ. Μαυρομάτης, Κεβάνι, Καριψιάδης, Σταυρίδης.