Ο Αιγινιακός επικράτησε με 68-62 της ΑΓΕ Πιερίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός ήταν καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση από την αντίπαλό του και προηγήθηκε με 18-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με το γηπεδούχο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με όντας μπροστά στο σκορ με 32-24.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκάλεπτου, με την ομάδα της βόρειας Πιερίας να διατηρείται σε θέση οδηγού και το σκορ να διαμορφώνεται σε 49-42.

Ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα της αναμέτρησης, με τον Αιγινιακό να φτάνει στην τελική επικράτηση με 68-62.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 18-12, 32-24, 49-42, 68-62.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Αργυρόπουλος 21 (2), Κοιλιάς, Στογιαννόπουλος 5 (1), Στάμος Κ.Β. 9 (2), Στάμος Κ.Α. 7, Γιουμούκης 7, Βουλτσίδης 13 (1), Τσότσλλι, Μελίδης 6, Καλαβρινός, Κουτούπας.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Μποτζώρης, Μωυσίδης 13 (2), Βαϊτσόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος 14 (3), Μέλιος 3, Γκαβοτάσιος 2, Βαφόπουλος 12, Καρατόλιος, Τριγώνης, Κουρκούτας 15 (2), Γαβαλάς, Ζαπαντιώτης.