Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 60-44 από την ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν το σκορ και η ολοκλήρωσή του τις βρήκε ισόπαλες στους δώδεκα πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς περιόρισε την παραγωγικότητα των Πανθήρων, οι οποίοι σημείωσαν μόλις εννέα πόντους και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 27-19.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν ξανά το παιχνίδι, με τους παίκτες του Θωμά Τσάτση να φτάνουν την υπέρ τους διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 40-29.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς όχι μόνο διατήρησε το προβάδισμά της, αλλά και το διευύρυνε, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 60-44.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Λαδάς.

Δεκάλεπτα: 12-12, 27-19, 40-29, 60-44.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ζάλτος, Δαγλκιάρης 3 (1), Ποζίδης 2, Σκάλε 2, Ψωμιάδης 2, Υφαντίδης 6, Χοτουμανίδης 2, Τσουλφαΐδης 6, Πατσούρης 5, Μουστάκας 21 (2), Μπαχτσεβάνης 7 (2), Ιωαννίδης 4.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Μουρίκας, Κωνσταντόπουλος 4, Ιορδανίδης 14, Αδαμόπουλος 4, Κιρκιντζώτης 3, Καζαντζανίδης 4, Καρακασίδης 4, Τερζίδης, Κουτσικάς 7 (1), Σπαθάρας 4.