Ο Άθλος Αλεξάνδρειας ηττήθηκε με 56-67 από τον Ζαφειράκη Νάουσας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Ζαφειράκη Νάουσας να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 20-22.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με το φιλοξενούμενο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 38-42.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα της αναμέτρησης, με τους παίκτες του Νίκου Τούφα να είναι αυτή που και πάλι ήταν μπροστά στο σκορ στο τέλος του με 52-55.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ζαφειράκης Νάουσας περιόρισε την παραγωγικότητα του Άθλου Αλεξάνδρειας στους τέσσερις πόντους και σε συνδυασμό με τους δώδεκα που σημείωσε κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 56-67.

Διαιτητές: Ντόγκας – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 20-22, 38-42, 52-55, 56-67.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Μούτσα, Τακουτής 11 (3), Σιτσάνης 3, Ντάμτσης 3, Παύλου 3 (1), Γιαμπατζίδης, Χαριτόπουλος 10 (1), Παπαζήσης, Τσαρούχας 19 (5), Μηντζαρίδης 7, Στακτάρης.

ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ, Δημητρίου, Μουρατίδης 10 (2), Ζιάνης 9 (1), Βαδόλας, Νικολαΐδης, Τούφας 16, Σκουλαριώτης 7 (1), Σιδηρόπουλος 8 (1), Ζέφυρος, Δίντσης 5, Πράπας 12.