Ο Βαφύρας ηττήθηκε με 76-59 από τον ΑΟΚ Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Βέροιας Δημήτριος Βικέλας, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε μία ακόμη αναμέτρηση ο ΑΟΚ Βέροιας κυριάρχησε κατά κράτος τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον ελλιπή Βαφύρα να μη μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό του και το σκορ να διαμορφώνεται σε 27-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ισορρόπησε το παιχνίδι, με το γηπεδούχο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 44-24.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στην επανάληψη, με τον ΑΟΚ Βέροιας να διαχειρίζεται το προβάδισμά του και να φτάνει σε μία εύκολη επικράτηση με το τελικό 76-59.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Χατζηχαρίσης.

Δεκάλεπτα: 27-9, 44-24, 61-36, 76-59.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ασλανίδης 2, Ουσουλτσόγλου 7 (1), Καραθανάσης 12 (3), Γκίτκος 11 (3), Πρόιος, Αβραμίδης 5 (1), Ιωαννίδης 20 (4), Σούλης, Τριχόπουλος, Χρήστου 1, Χαραλαμπίδης 18, Κασαμπαλής.

ΓΑΣ Βαφύρας Δίου (Σαραπτσής): Τσιμήτρης, Ευαγγελόπουλος 17 (2), Παπακώστας, Μπατζάκης, Λαγαμτζής 9, Ντακαρέλας 5, Στεφάνου 5 (1), Στεφανίδης 23 (3).