Δελτίο τύπου για την εντός έδρας νίκη επί του Βατανιακού με 1-0, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας, εξέδωσε η ΑΕ Καρίτσας.

Το κείμενο:

“Η ΑΕ Καρίτσας αντιμετώπισε, εντός έδρας, τον Βατανιακό, στον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας.

Ή ομάδα του Μιχάλη Ζιωγα, στο 1ο ημίχρονο, παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και κινδύνεψε να βρεθεί πίσω στο σκορ από το αξιόμαχο σύνολο του Γιώργου Ποτουρίδη.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας παρουσίασε εμφανώς βελτιωμένο αγωνιστικό πρόσωπο, δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες και επικράτησε με 1-0, με γκολ του Γκίκα, στο 60ο λεπτό. Ή ομάδα μας έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ, ωστόσο το τελικό 1-0 αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς στη ρεβάνς, για την πρόκριση στα ημιτελικά.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Γαλάνη, Λαγδάρη, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Καραγκούνη, Τροίρη, Δημητρουλόπουλο, Γκίκα, Μητράκα, Κυρτέγο και Αλεξίου.