Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 78-44 από τον Αετό Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 15η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ανήκε ολοκληρωτικά στον Αετό Κιλκίς, ο οποίος κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στην ολοκλήρωσή του με 27-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κολινδρός βελτίωσε την απόδοσή του, ωστόσο ο γηπεδούχο ήταν αυτός που βρήκε τις περισσότερες λύσεις στην επίθεση και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 41-17.

Οι παίκτες του Χάρη Καμψιάδη ήταν καλύτεροι και στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου σημείωσαν είκοσι έναν πόντους, ενώ δέχθηκαν δώδεκα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 62-29.

Διαδικάστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 78-44 και τον Αετό Κιλκίς να ολοκληρώνει την αναμέτρηση έχοντας ευστοχήσει σε δεκαπέντε προσπάθειες τριών πόντων.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 27-7, 41-17, 62-29, 78-44.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Αμοιρίδης, Ζύμπερι 17 (4), Μπουρουτζάκης 3 (1), Γρηγοριάδης, Φιλιππίδης, Βαϊτσούδης 7 (1), Χειρούλης 9 (3), Μουρζίδης 12, Τσακλίδης 4, Μαργαριτίδης 15 (5), Κόγιας 11 (1), Βαταμίδης.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 8, Οικονόμου 16 (2), Τσικούρας 3 (1), Ορφανίδης 3 (1), Μπιζάκης 1, Πάσχος 13.