Οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast επικράτησαν με 100-48 του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast μπήκαν αποφασιστικά στην αναμέτρηση κι εκμεταλλευόμενοι στο έπακρο τις ελλείψεις του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 32-17.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου με τη διαφορά να εκτοξεύεται και το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 60-28 υπέρ των γηπεδούχων.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, με το φιλοξενούμενο να καταφέρνει να διατηρήσει σε σταθερά επίπεδα τη διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται σε 80-45.

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι συνέχισαν οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast και στο τέταρτο δεκάλεπτο κι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 100-48.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 32-17, 60-28, 80-45, 100-48.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast (Καραμιχάλης): Οξούζης, Μυζίου 9 (1), Αθαναηλίδης 21 (1), Σπόντης 20 (4), Ελευθεριάδης 8, Μπογδάνης 19 (5), Πετρίδης 7, Ακριτίδης 13, Ουστάλλι 3 (1).

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Τσάτσας): Κυριακού 2, Οικονομόπουλος 2, Πουαρίδης 2, Τζιντζόγλου 2, Πρόιος Δ., Χρυσικός 2, Παντοφλίδης 13 (1), Παπαδόπουλος, Μπαλτάς, Καρκάρας 23, Πρόιος Α. 2, Μουλγκέτσι.