Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 49-57 από τους Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και η ολοκλήρωσή του τις βρήκε ισόπαλες στους δεκαεπτά πόντους.

Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, ενώ ταυτόχρονα περιόρισαν την παραγωγικότητα του Κολινδρού στους επτά και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 24-34.

Η ομάδα της βόρειας Πιερίας ισορρόπησε το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και να προηγούνται 34-46.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τους Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας φτάνουν στην τελική επικράτηση με 49-57.

Διαιτητές: Μητώνας – Χανός.

Δεκάλεπτα: 17-17, 24-34, 34-46, 49-57.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 13, Οικονόμου 5, Τσικούρας 4 (1), Ορφανίδης 5 (1), Μπιζάκης 2, Πάσχος 20 (1), Μανίκας, Παπαζήσης.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 5, Καπνίδης 8 (1), Βέττης, Λαδάς, Αράπογλου 4, Λουκάς 9 (1), Σέμπρος 25 (2), Καρανικόλας 6.