Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ηττήθηκε με 45-61 από τον Σκυδραϊκό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Σκυδραϊκό αν είναι αυτό που βρήκε τις περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 13-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να καταφέρνει να μειώσει τη διαφορά και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με δύο πόντους να τις χωρίζουν και το φιλοξενούμενο να είναι μπροστά στο σκορ με 26-28.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα και οι ολοκλήρωσή του βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στους τριάντα έξι πόντους.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Σκυδραϊκό κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, καθώς σημείωσε είκοσι πέντε πόντους και δεχόμενος μόλις εννέα έφτασε στη νίκη με το τελικό 45-61.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Εκίζογλου.

Δεκάλεπτα: 13-19, 26-28, 36-36, 45-61.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Γουβιανάκης 12 (2), Μιχαλόπουλος 3 (1), Βακιρλής 10, Παντηρμάς 2, Καπνόπουλος 8, Καλαβάζης, Κλαυδιανός, Κούτουλας 10.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 7 (1), Χομένκο 10, Καραϊσαρίδης 3 (1), Σημαιοφορίδης 11 (1), Τσανακτσίδης, Μαλλιάρης 25 (5), Μιχαηλίδης, Σταμπουλτζής, Καραζέεβ 5 (1), Μουχτάρης.