1992
Ο Ηρακλής παίζει στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ και στη σύνθεσή του έχει για πρώτη φορά τον 29χρονο αμυντικό Απόστολο Τσουρέλα.
Οι γηπεδούχοι νικούν με γκολ του Νιόπλια, αλλά ο Τσουρέλας γίνεται ο πρώτος ποδοσφαιριστής στην ιστορία, που παίζει στην Α’ Εθνική, με τη φανέλα και των τριών μεγάλων  της Θεσσαλονίκης.
Από το 1979 ως το 1989 αγωνίστηκε στον ΠΑΟΚ, από το 1989 ως το 1991 στον Άρη και την περίοδο 1991-92 στον Ηρακλή.

1992
Ο Παναθηναϊκός δεν έχει νίκη τρεις αγωνιστικές, έχοντας χάσει από Απόλλωνα και ΠΑΟΚ, και είναι πέμπτος στη βαθμολογία.
Με αυτή την ψυχολογία υποδέχεται τον δεύτερο της βαθμολογίας Ολυμπιακό, αλλά βρίσκει τον καλό του εαυτό για να επικρατήσει με 3-0 (18’ σουτ Μαραγκός, 30’ κεφαλιά Σαραβάκος, 78’ σουτ Βαζέχα).
Για τον Ολυμπιακό μπήκε αντί του τραυματία Ηλία Ταληκριάδη στο ημίχρονο, ο 19χρονος τερματοφύλακας Σωκράτης Κοψαχείλης, στη μοναδική του συμμετοχή με την ομάδα.

1964
Ηρακλής και ΠΑΟΚ βρίσκονται αντιμέτωποι στο Καυτανζόγλειο σε περίοδο που δεν είναι σε φόρμα. Ο Ηρακλής με μια νίκη σε επτά παιχνίδια και ο ΠΑΟΚ με καμία σε έξι!
Ωστόσο παίζουν με πείσμα σε ένα ματς, που εξελίσσεται εντυπωσιακά και ο Ηρακλής το ισοφαρίζει δύο φορές, την δεύτερη με 10 παίκτες σε 2-2 (38’ σουτ Μπέλλης, 75’ σουτ Καραβέργος – 17’ σουτ, 49 πέναλτι Συμεωνίδης. Στο 48’ κόκκινη Μπέλλης)

2014
Μπορεί να είναι 12 αγώνες χωρίς νίκη, ο Άρης όμως ακόμα παλεύει για την παραμονή του, κάνοντας κάποιες μεταγραφικές κινήσεις τον Ιανουάριο.
Στη Λιβαδειά ο Άρης προηγείται 2-0 με δύο γκολ το δανεικού Μπακασέτα στο ντεμπούτο  του, αλλά και 3-1, για να πάρουν όμως στο τέλος το παιχνίδι οι Βοιωτοί με 4-3 (64’ κεφαλιά, 86’ κεφαλιά Κώτσιος, 84’ κεφαλιά Ιντζίδης, 90’ σουτ Τόνι Βαρέλα – 30’ σουτ, 49΄σουτ Μπακασέτας, 82’ σουτ Μανιάς. Στο 77’ κόκκινη Μπουγαϊδης του Άρη).

Πηγή: Super League