Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 33-28 από τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αλεξανδρούπολης, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης πήραν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης κεφάλι στο σκορ, παρέμειναν σε θέση οδηγού διατηρώντας ένα προβάδισμα το οποίο έφτασε μέχρι και στα έξι τέρματα, με τον Αρχέλαο Savvidis Team να μειώνει στην συνέχεια (9-3) και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 15-11.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημίχρονου η ομάδα της Κατερίνης μείωσε σε 12-10, ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και διεύρυναν την υπέρ τους διαφορά έως και τα εννέα τέρματα (27-18) κι έφτασαν σε μία δίκαιη επικράτηση με το τελικό 33-28.

Διαιτητές: Μπέτμαν – Ουζούνης.

Δίλεπτα: 7-6.
Κόκκινες: 53’ 38” Γκάρας – 53’ 38” Εγγλέζος.
Πέναλτι: 4/7-4/4.

Πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 10-5, 11-8, 12-10, 15-11 (ημ.), 19-14, 23-17, 27-20, 29-23, 32-25, 33-28.

ΑΣ Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Παπαχρήστου): Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Ξηρόπουλος, Ανδρεαδάκης 5, Γκάρας 5, Δέτσιος, Κωστόπουλος, Λαϊλισίδης 3, Μαμούρης 1, Μπαζδάνης, Μπουλταδάκης 8, Ναβροζίδης 5, Οικονόμου, Χαραλαμπάκης, Χαραλαμπίδης 6, Γλήνιας.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης Savvidis Team: Ραφτόπουλος, Μάνης 1, Ραντζέλοβιτς 7, Αναστασίου 3, Σκούφας 1, Καϊμακάκης 8, Καρυπίδης, Εγγλέζος, Παπανάκος, Σαϊδές, Παπαδόπουλος 5, Χαραλαμπίδης 5, Ξώνης.