Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ηττήθηκε με 45-80 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών Ξέξασπρο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών Ξέξασπρο μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση, κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ και προηγήθηκε με 9-30 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ισορρόπησε το παιχνίδι, με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 26-44 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιάννη Κασιμίδη ανέκτησαν τον έλεγχο, διεύρυναν το προβάδισμά τους και έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 41-66.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η εικόνα ήταν ανάλογη με αυτήν του τρίου, με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών Ξέξασπρο να δέχεται μόλις πέντε πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκατέσσερις που σημείωσε να φτάνει στη νίκη με το τελικό 45-80.

Διαιτητές: Μποΐτσης – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 9-30, 26-44, 41-66, 45-80.

ΠΑΟΚ Αλμωπίας (Αβραάμ): Μητρούλης, Καρπάς, Μπάτσος 21 (3), Νταούτι 3, Αμανίδης 7 (1), Αβραάμ, Τσαμτσίδης, Λιούγκας 2, Τριανταφύλλου 10 (2), Καρδάρης, Καρατζάς, Γρηγοριάδης 2.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών Ξέξασπρο (Κασιμίδης): Στοΐτσης 27, Πέτσος 5 (1), Βασιλειάδης 5 (1), Μόσχου 2, Χατζηλαμπρινός Σ. 22, Παπαμανώλης 7 (2), Ποζουκίδης, Παπαδόπουλος, Παρτσαλάκης 2, Χατζηλαμπρινός Α. 2, Χερκελετζής 7, Κουτρουλός 1.