Η ΑΚΕ Πιερίας επικράτησε με 51-67 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και η ολοκλήρωσή του τις βρήκε ισόπαλες στους δεκαοκτώ πόντους.

Αμφίρροπο ήταν το παιχνίδι και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την παραγωγικότητα των δύο ομάδων να πέφτει και τους Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας να είναι αυτοί που βρήκαν περισσότερες λύσεις στην επίθεση και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 30-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΚΕ Πιερίας εμφανίστηκε βελτιωμένη, πήρε στα χέρια τον έλεγχο του αγώνα, προσπέρασε στο σκορ και η περίοδος ολοκληρώθηκε με το υπέρ της 40-45.

Οι παίκτες του Μίρο Ραΐσεβιτς συνέχισαν στο ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο, διεύρυναν το προβάδισμά τους και κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 51-67.

Διαιτητές: Καρυπίδης – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 18-18, 30-26, 40-45, 51-67.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 15 (3), Καπνίδης 2, Βέττης 2, Δεβλέτογλου 6, Βλαχόπουλος 5, Αρβανιτάκης, Πανταζής, Αράπογλου 3 (1), Λουκάς 4, Σέμπρος 8 (1), Καρανικόλας 6 (1), Λαδάς.

ΑΚΕ Πιερίας (Ραΐσεβιτς): Παπάς, Γκιουλμπασάνης 11 (1), Ξαφένιας 18 (3), Λυκίδης 19 (2), Πατσιογιάννης 4, Ίτσιος 15.