Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 87-64 από τους Ίκαρους Γιαννιτσών Rolloplast, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και να ολοκληρώνεται με 16-17 υπέρ του Αιγινιακού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast ανέβασαν την απόδοσή τους, σημείωσαν είκοσι οκτώ πόντους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 44-33.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκάλεπτου, με τους γηπεδούχους να διευρύνουν το προβάδισμά τους και το τέλος της περιόδου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 68-47.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ισορρόπησε το παιχνίδι, οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους κι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 87-64.

Διαιτητές: Ντόγκας – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 16-17, 44-33, 68-47, 87-64.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast (Καραμιχάλης): Οξούζης 7 (1), Μυζίου 4, Αθαναηλίδης 11, Σπόντης 5 (1), Ελευθεριάδης 14, Μπογδάνης 8 (2), Καμπούρης, Πετρίδης 20 (2), Ακριτίδης 15, Τσίτσος, Οκλαλιώτης 3 (1), Ουστάλλι.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Αργυρόπουλος 18 (3), Κοιλιάς, Στογιαννόπουλος 4, Στάμος Κ.Β. 9, Στάμος Κ.Α. 17, Βουλτσίδης 14 (2), Μελίδης 2, Καλαβρινός.