Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης επικράτησε με 59-56 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα για τη 18η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και η ολοκλήρωσή του τις βρήκε ισόπαλες στους δεκαέξι πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ήταν καλύτερος, πήρε καφάλι στο σκορ και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 36-28.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δκεάλεπτο, με τον γηπεδούχο να διατηρεί το προβάδισμά του και να προηγείται στο τέλος της περιόδου με 48-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά, με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 59-56 και τους φιλοξενούμενους να μην καταφέρνουν να στείλουν τον αγώνα στην παράταση, καθώς αστόχησαν στην τελευταία επίθεση του αγώνα.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Καψίδης.

Δεκάλεπτα: 16-16, 36-28, 48-40, 59-56.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Γουβιανάκης 22 (5), Μιχαλόπουλος 5 (1), Βακιρλής, Χαλκιάς, Παντηρμάς 3, Καπνόπουλος 17 (1), Καλαβάζης 9, Κλαυδιανός, Κούτουλας 3 (1).

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 15 (1), Λαδάς 2, Βέττης 1, Δεβλέτογλου 3, Βλαχόπουλος 14 (3), Αρβανιτάκης, Πανταζής 5 (1), Αράπογλου, Λουκάς 6, Καρανικόλας 8 (1), Σωτηρόπουλος 2.