Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 57-64 από τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για τη 18η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 22-27.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με το φιλοξενούμενο να καταφέρνει να διατηρήσει το προβάδισμα του στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και το σκορ να διαμορφώνεται σε 22-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ήταν καλύτερος και ιδιαίτερα παραγωγικός, καθώς σημείωσε είκοσι έναν πόντους και δεχόμενος δεκαεπτά απέκτησε διαφορά εννέα πόντων με το σκορ στο 39-48.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός εμφανίστηκε βελτιωμένος, ωστόσο δεν κατάφερε κάτι περισσότερο από το να μειώσει τη διαφορά, με τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να φτάνει στη νίκη με το τελικό 57-64.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Κούλης.

Δεκάλεπτα: 11-14, 22-27, 39-48, 57-64.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 17, Οικονόμου 4, Τσικούρας 6 (2), Ορφανίδης 7, Μπιζάκης 2, Πάσχος 19, Κομπατσιάρης, Παπαζήσης 2.

ΠΑΟΚ Αλμωπίας (Αβραάμ): Λιούγκας 9, Μπάτσος 34 (12), Νταούτι 11 (2), Αβραάμ, Καλαϊτζής 4, Τσιμτσίδης 6 (2).