Ο Αρχέλαος Savvidis Team αναδείχθηκε ισόπαλος 21-21 με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης πήρε καφάλι στο σκορ μετά το πέμπτο λεπτό, με τη διαφορά να φτάνει έως και στα τέσσερα τέρματα και το πρώτο μισό της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε το σκορ στο 13-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρχελαος Savvidis Team χάρη στην άμυνά του έφερε σε ισορροπία το ματς από το πρώτο πεντάλεπτο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το τεσσαρακοστό πέμπτο λεπτό, σημείο στο οποίο ο φιλοξενούμενος πήρε τον έλεγχο και κατάφερε να προηγηθεί με 17-20. Η ομάδα της Κατερίνης διατηρήθηκε μπροστά στο σκορ μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα, όπου ισοφαρίστηκε με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 21-21, έχοντας σημειώσει μόλις ένα τέρμα στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Λινάρδος – Μπουγιάκας.

Δίλεπτα: 9-9
Πέναλτι: 6/6-2/2.
Κόκκινες: Μαυρόπουλος 55.14 (3 δίλεπτα) – Εγγλέζος 56.02 (3 δίλεπτα)

Πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 6-4, 8-4, 11-7, 13-10 (ημ.), 13-13, 14-14, 16-16, 17-20, 19-21, 21-21.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Καρυπίδης): Παπαγεωργίου 1, Στεφανίδης, Ζηλίδης, Ζιάρας, Βραχιολίδης, Καλπακίδης 3, Καραπεΐδης 5, Παπαρήγας, Καράγγελος 5, Μαυρόπουλος, Παλαιστής, Κοπαΐδης 4, Μουτούδης, Μενεψάκος 3, Λασκαρούδης, Ψαρράς.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης Savvidis Team: Κοσμίδης, Ραφτόπουλος, Καρυπίδης, Ραντζέλοβιτς 4, Χαραλαμπίδης, Σκούφας, Αναστασίου 5, Παπαδόπουλος 4, Καϊμακάκης 1, Σαϊδές 4, Ξώνης 1, Ξεφτέρης, Εγγλέζος 1, Θυμιόπουλος 1.