Ο Εδεσσαϊκός ηττήθηκε με 66-79 από τον Σκυδραϊκό, στο Δημοτικό Αθλητικό Έδεσσας, σε αγώνα για τη 18η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρσησης, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν συνολικά σαράντα πέντε πόντους και τον Σκυδραϊκό να προηγείται με 21-24 στην ολοκλήρωσή του.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με τον Εδεσσαϊκό να είναι αυτός που βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 43-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ήταν καλύτερος, καθώς δέχθηκε μόλις έντεκα πόντους, σημείωσε είκοσι τέσσερις, εδραίωσε το προβάδισμά του και προηγήθηκε με 54-65.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκό ισορρόπησε το παιχνίδι, με τον Σκυδραϊκό να φτάνει στη νίκη με το τελικό 66-79, με πέντε παίκτες του να σημειώνουν διψήφιο αριθμό πόντων.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 21-24, 43-42, 54-65, 66-79.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Ροδοβίτης): Καφετσής 2, Γάτσος 9, Τακατζόγλου, Νάντσης 2, Τσάμης 31 (5), Βλαδίκας, Πασχαλίδης 4, Ξυλουργίδης 15, Αδάμ, Φώτογλου, Σταμπουλής 3, Πασιαλής.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 19 (1), Καραϊσαρίδης 14 (2), Σημαιοφορίδης 20 (1), Μαλλιάρης 10 (1), Σταμπουλτζής, Φαντίδης 6, Νίκου, Καραζέεβ 10, Μουχτάρης.