Ο Πιερικός Αρχέλαος ηττήθηκε με 52-50 από το Πανόραμα, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πανοράματος, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πιερικός Αρχέλαος ήταν καλύτερος και ιδιαίτερα παραγωγικός, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ και να προηγηθεί με 14-21.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Πανόραμα περιόρισε επιθετικά το φιλοξενούμενο, ο οποίος σημείωσε μόλις οκτώ πόντους, ωστόσο η ομάδα της Κατερίνης διατήρήθηκε μπροστά στο σκορ και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ της 28-29.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και το γηπεδούχο να προηγείται με 40-39 στο τέλος της περιόδου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με το Πανόραμα να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 52-50.

Διαιτητές: Γεωργούλης – Γκέκας.

Δεκάλεπτα: 14-21, 28-29, 40-39, 52-50

ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης):Αραμπατζή, Ριτζαλέου 7 (1), Νάκη 2,  Νικολαϊδου 10, Σιακαβάρα 3, Αβραμίδου 10, Δαιμονάκου 20, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου):  Κιολέογλου 6 (1), Μάντζου, Ντριστέλλα 4, Γκοτζαμάνη 7 (1), Λάππα, Μπαγκλαρίδου 1, Καρατάσιου 24 (2), Αρτεμισίου 9, Ζαρκανέλα.