Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ηττήθηκαν με 56-68 από την Γουμένισσα, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για τη 19η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο, τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τους Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας να προηγούνται με 12-9 στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η παραγωγικότητα της Γουμένισσσας ήταν αυτή που καθόρισε τις ισορροπίες του, καθώς σημείωσε είκοσι τρεις πόντους και κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο σκορ με 27-32 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ανάλογη με αυτή του πρώτου ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν να μειώσουν τη διαφορά στην ελάχιστή της τιμή (42-43).

Με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ κύλησε και το τέταρτο δεκάλεπτο, με την Γουμένισσα να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 56-58.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 12-9, 27-32, 42-43, 56-58.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 12, Βέττης 2, Δεβλέτογλου, Βλαχόπουλος 3, Αρβανιτάκης, Πανταζής, Λουκάς 14, Καρανικόλας 6, Σωτηρόπουλος 1, Ναρλίδης 18.

ΑΟΚ Γουμένισσα (Κοτλέας): Αγγελοστογιάννης 6 (2), Καραφύλτσης 3 (1), Κώστας 14, Παπαγεωργίου 13 (1), Παμπουχίδης 2, Τάσιος 5 (1), Δίγκας 9, Τζιτζίδης, Λιάπης, Καρατζιάς, Αντωνίου 6.