Ο Αίολος Κατερίνης ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Μίλωνα Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Τοπικής Κατηγορίας Γυναικών της ΕΣΠΕΜ.

Στο πρώτο σετ ο Μίλωνας Γιαννιτσών προηγήθηκε με 5-0, με τον Αίολο Κατερίνης να μειώνει σε 10-8, με το γηπεδούχο να διατηρείται μπροστά στο σκορ, μέχρι το 19-17, σημείο στο οποίο η ομάδα της Κατερίνης προσπέρασε με 19-20. Ο Μίλωνας Γιαννιτσών ωστόσο απάντησε άμεσα για το 23-20 και με 25-21 σε 25’ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες συμβάδισαν στους πρώτους είκοσι έναν πόντους (10-11), με την ομάδα της Πέλλας να ξεφεύγει με 16-11 και 21-12 και να κάνει το 2-0 με 25-15 σε 22’.

Και στο τρίτο σετ ο γηπεδούχος πήρε από νωρίς το προβάδισμα (8-4), το διεύρυνε στην συνέχεια (16-8) και με 25-15 σε 22΄έκανε το 3-0 και κατέκτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Διαιτητής: Σαρακινίδης.

Τα σετ: 25-21, 25-15, 25-15 σε 69’.