Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης επικράτησε με 63-57 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα για την 20η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΚΣΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να βρίσκει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγείται με 16-12 στην ολοκλήρωσή του.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να καταφέρνει να μειώσει τη διαφορά στην ελάχιστή της τιμή και το σκορ να διαμορφώνεται στη λήξη του ημιχρόνου σε 25-24 υπέρ του φιλοξενούμενου.,

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος κατάφερε να σημειώσει είκοσι δύο πόντους και δεχόμενος δεκατέσσερις να προηγηθεί με 39-46.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Μπεσίρη, με αντεπίθεση διαρκείας έφτασν στην ανατροπή και πήραν τη νίκη με το τελικό 63-57.

Διαιτητές: Μητώνας – Καψίδης.

Δεκάλεπτα: 16-12, 25-24, 39-46, 63-57.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης 4, Γουβιανάκης 18 (1), Μιχαλόπουλος 11 (3), Παντηρμάς 8, Καπνόπουλος 18, Καλαβάζης 2, Χαλκιάς 2.

ΠΑΟΚ Αλμωπίας (Αβραάμ): Καρπάς 15 (1), Μπάτσος, Νταούτι 9 (1), Αβραάμ 13 (4), Τριανταφύλλου 9 (1), Τσαμτσίδης 1, Καρατζάς 10.