Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 72-55 του Αετού Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 20η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Σκυδραϊκό να βρίσκει περισσότερες λύσεις από τον αντίπαλό του στην επίθεση και να προηγείται με 19-14.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το γηπεδούχο να διατηρεί το προβάδισμα και να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 40-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ, σημείωσαν είκοσι έναν πόντους και δεχόμενοι μόλις οκτώ έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 61-42.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς ισορρόπησε ξανά το παιχνίδι, ο Σκυδραϊκός διαχειρίστηκε το προβάδισμά του και χωρίς να απειληθεί έφτασε στη νίκη με 72-55.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Χατζηχαρίσης.

Δεκάλεπτα: 19-14, 40-34, 61-42, 72-55.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 13, Χομένκο, Μιχαηλίδης, Καραϊσαρίδης 10 (2), Σημαιοφορίδης 9, Τσανακτσίδης 14 (2), Ινεγλής 3 (1), Μαλλιάρης 15 (1), Σταμπουλτζής, Νίκου 6, Καραζέεβ 2, Μουχτάρης.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Γιαννώτας, Ζύμπερι 2, Μπουρουτζάκης, Γρηγοριάδης, Φιλιππίδης 7, Μαριοράκης, Τσαρίδης 2, Μουρζίδης 26 (2), Κόγιας 16, Μαργαριτίδης, Χειρούλης, Βαταμίδης 2.