Οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast επικράτησαν με 74-60 του Άθλου Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 17 αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast ήταν καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας ωστόσο να εμφανίζεται ανταγωνιστικός και τους γηπεδούχους να προηγούνται με 18-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τους παίκτες του Δημήτρη Καραμιχάλη να διατηρούν το προβάδισμα στο σκορ και να ολοκληρώνουν το πρώτο μισό του αγώνα όντας μπροστά στο σκορ με 39-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast πέτυχαν δεκαεννέα πόντους, περιόρισαν ταυτόχρονα το φιλοξενούμενο στους εκτοξεύοντας τη διαφορά στους είκοσι, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 58-38.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη ήταν καλύτεροι, μείωσαν τη διαφορά, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν τους γηπεδούχους οι οποίοι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 74-60.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 18-12, 39-30, 58-38, 74-60.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast (Καραμιχάλης): Οξούζης 1, Μυζίου, Αθαναηλίδης 16 (1), Κουρπανίδης, Χανουμίδης 4, Ελευθεριάδης 6, Μπογδάνης 15, Πετρίδης 16 (2), Ακριτίδης 16, Τσίτσος, Ουστάλι.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης 2, Μούτσα 2, Στυλίδης 6, Σιτσάνης 3 (1), Ντάμτσης 6, Βλαχάβας, Γιαμπατζίδης 3, Χαριτόπουλος 4, Τσαρούχας 9 (1), Παπαζήσης, Μηντζαρίδης 17, Στακτάρης.