Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ηττήθηκαν με 47-86 από τον Σκυδραϊκό, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για την 21η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Σκυδραϊκός μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρησης, πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και το προβάδισμά στα χέρια του από νωρίς και προηγήθηκε με 9-28 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με το φιλοξενούμενο να διευρύνει συνεχώς το προβάδισμά του και το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 16-53.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας εμφανίστηκαν βελτιωμένοι και ισορρόπησαν το παιχνίδι, ωστόσο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού ήταν αυτοί που βρήκαν και πάλι περισσότερες λύσεις στην επίθεση και έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 28-70.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο με τον Σκυδραϊκό να φτάνει στην τελική επικράτηση με 47-86.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 9-28, 16-53, 28-70, 47-86.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 4, Λαδάς 8, Βέττης 6 (2), Δεβλέτογλου, Βλαχόπουλος 20, Αρβανιτάκης 2, Πανταζής 1, Καπνίδης 1, Σωτηρόπουλος 5.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 22, Χομένκο 13 (1), Μιχαηλίδης 19 (1), Σημαιοφορίδης 8, Τσανακτσίδης 6, Σταμπουλτζής 6, Φαντίδης 9, Καραζέεβ, Μουχτάρης 3.