Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 64-33 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών Ξέξασπρο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 21η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών Ξέξασπρο κυριάρχησε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, έφτασε νωρίς τη διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ τους 24-7.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, όπου ο γηπεδούχος συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμά του και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενος με 42-16.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός ανέβασε την απόδοσή του, ωστόσο οι παίκτες του Γιάννη Κασιμίδη αύξησαν το προβάδισμά τους με το σκορ στο τέλος της περιόδου να διαμορφώνεται σε 56-26.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 64-33 υπέρ του Μέγα Αλέξανδρου Λεπτοκαρυάς Ξέξασπρο.

Διαιτητές: Μητώνας – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 24-7, 42-16, 56-26, 64-33.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών Ξέξασπρο (Κασιμίδης): Στοΐτσης 2, Πέτσος 10 (1), Βασιλειάδης 10 (2), Κουτρουλός 2, Παπαμανώλης 4 (1), Παπαδόπουλος 10 (1), Παρτσαλάκης 2, Χατζηλαμπρινός Σ. 2, Χατζηλαμπρινός Α., Χερκελετζής 12, Ποζουκίδης 5 (1), Μαυρένης 5 (1).

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 4, Οικονόμου 8, Ορφανίδης 7 (1), Μπιζάκης 3, Πάσχος 5, Κομπατσιάρης 2, Παπαζήσης 4.