Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας, σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη των αγώνων ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός, ΑΕ Καρίτσας – Διγενής Νεοχωρίου και Δίας Δίου – Ηρακλής Λάρισας, για την 23η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου.

ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός 1-1 (15′ Τζάνης – 62′ Παπαδόπουλος)
ΑΕ Καρίτσας – Διγενής Νεοχωρίου 1-0 (15′ Γκίκα)
Δίας Δίου – Ηρακλής Λάρισας 1-3 (88′ Μανίκας πεν. – 28′ Μούξιος, 74′ και 82′ Φώτος)

Φίλες και φίλοι καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη των αγώνων ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός, ΑΕ Καρίτσας – Διγενής Νεοχωρίου και Δίας Δίου – Ηρακλής Λάρισας, για την 23η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου.

Το σημερινό πρόγραμμα στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής (23η αγωνιστική)
ΑΕ Καρίτσας – Διγενής Νεοχωρίου

Και η βαθμολογία πριν τα σημερινά παιχνίδια (22 αγώνες)

14. ΑΟ Ποταμιάς 2

Σήμερα διεξάγεται η 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Τα παιχνίδια ξεκινούν στις 16.00.
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Μύτικας Λεπτοκαρυάς 3-0 άνευ αγώνα

Νωρίτερα διεξήχθη η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Τα αποτελέσματα:

Το «πανόραμα» της 20ης αγωνιστικής της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας

Το «πανόραμα» της 22ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας

Οι συνθέσεις από το Προάστιο
ΑΟ Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Σταυράκης, Μετούσι, Τζανής, Χάιδαρης, Μπαλντάς, Τζέκος, Μπιτέλης, Καλφούντζος, Κοντός, Τζουμάκης, Τζάγκας.
Πιερικός (Σάκης Παπαβασιλείου): Γουναρίδης, Ιβανίδης, Β. Τουλίκας, Νίκιτς, Γιαλαμίδης, Μακρής, Δεμηρτζόγλου, Μπενίσκος, Σαχινίδης, Ίτσιος, Παπαδόπουλος.
Διαιτητής:
Σ. Λεωνίδας (Τρικάλων). Βοηθοί: Κ. Λεωνίδας, Σταφυλάς (Τρικάλων)

Οι συνθέσεις από το Λιτόχωρο
ΑΕ Καρίτσας (Απόστολος Στύλος): Γαλάνης, Καραγκούνης, Κωτσιόπουλος, Δημητρίου, Λαζαρίδης, Οικονόμου, Τροΐρης, Γκίκας, Κυρτέγος, Παπαϊωάννου, Αλεξίου.
Διγενής Νεοχωρίου (Σπύρος Ευαγγέλου):
Διαιτητής:
Ρηγόπουλος (Ημαθίας). Βοηθοί: Μπογιατζόγλου, Μπέκας (Ημαθίας)

Οι συνθέσεις από το Δίον
Δίας Δίου (Παναγιώτης Παρασίδης):
Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος)
Διαιτητής:
Τασιόπουλος (Θεσσαλίας). Βοηθοί: Αναστασίου, Σαμαράς (Θεσσαλίας)

Οι αγώνες έχουν ξεκινήσει.

15′ Γκολ η ΑΕ Καρίτσας με τον Γκίκα. ΑΕ Καρίτσας – Διγενής Νεοχωρίου 1-0

15′ Γκολ ο ΑΟ Σελλάνων. ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός 1-0

Έχει ανοίξει το σκορ ο Ηρακλής Λάρισας μέσα στο Δίον, στο 28′ με γκολ του Μούξιου. Δίας Δίου – Ηρακλής Λάρισας 0-1

Έναρξη β’ μέρους.

62′ Ισοφαρίζει ο Πιερικός με τον Παπαδόπουλο. ΑΟ Σελλάνων – Πιερικός 1-1

Ο Δίας δέχεται άλλα δύο γκολ από τον Ηρακλή Λάρισας και πλέον το σκορ γίνεται 0-3…

Λίγο πριν το τέλος, ο Δίας μείωσε σε 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανίκα.