Δείτε πως αποτυπώνεται με αριθμούς η παρουσία όλων των ποδοσφαιριστών του Πιερικού στη φετινή πορεία της ομάδας στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Πρώτος ποδοσφαιριστές σε συμμετοχές αλλά και σε λεπτά συμμετοχής είναι ο Γουναρίδης που δεν έχει λείψει στιγμή κάτω από τα δοκάρια, έχοντας 23 συμμετοχές και 2070 λεπτά.

Δεύτερος είναι ο Τακίδης με 22 συμμετοχές και 1964 λεπτά και τρίτος είναι ο Μηλιώτης με 22 συμμετοχές και 1832 λεπτά.

Πρώτος σκόρερ είναι ο Σαχινίδης με 11 γκολ, δεύτερος ο Μπενίσκος με 7 γκολ και 3ος ο Χαρτσιάς με 6 γκολ.

Όνοματεπώνυμο Συμμετοχές (23 αγ.) Αλλαγή Λεπτά Γκολ υπέρ (45) Κάρτες Κόκκινες Αυτογκόλ (1) Γκολ κατά (6)
Αυτογκόλ υπέρ Πιερικού 1

Όσον αφορά στους προπονητές, ο Απόστολος Στύλος κάθισε στον πάγκο της ομάδας σε 6 αγώνες πρωταθλήματος, έχοντας 4 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα με 7-1 γκολ. Ο Σάκης Παπαβασιλείου σε 17 αγώνες, ως προπονητής του Πιερικού έχει 13 νίκες, 4 ισοπαλίες και 0 ήττες με 38-5 γκολ.

• Τα στατιστικά αντλούνται από τα στοιχεία που υπάρχουν στη διάθεση του katerinisport.gr και σε αυτό το γεγονός οφείλονται τυχόν διαφορές με άλλα στοιχεία.
  • Με κόκκινο χρώμα, οι ποδοσφαιριστές που αποχώρησαν στη διάρκεια της σεζόν.
  • Με πράσινο χρώμα, οι ποδοσφαιριστές που αποκτήθηκαν στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο.