Ο Πιερικός επικράτησε με 3-0 σετ των Γρεβενών, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του ομίλου της ΕΣΠΕΜ στην Β’ Εθνική.

Ο Πιερικός προηγήθηκε με 6-3 στο ξεκίνημα του αγώνα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, κάνοντας ένα 0-7 σερί, πέρασαν μπροστά με 6-10. Η αντίδραση της ομάδα της Κατερίνης ήταν άμεση, ισοφαρίσε σε 11-11 και πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ στο 15-14. Τα Γρεβενά ήταν άκρως ανταγωνιστικά και κρατήθηκαν κοντά στο σκορ με τον Πιερικό κατάφερνει, έστω και δύσκολα, να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και να χτίσει μία διαφορά τριών πόντων (20-17) και να κατακτά το σετ.

Ο Πιερικός, στο δεύτερο σετ, δεν άφησε κανένα περιθώριο αμβισβήτησης για το ποιος θα το κατακτήσει, καθώς προηγήθηκε με 16-2 και έκανε εύκολα το 2-0.

Ανάλογο με του πρώτου σετ ήταν και το ξεκίνημα του τρίτου, με τη γηπεδούχο ομάδα να προηγείται με 6-2 και στην συνέχεια να φτάνει εύκολα στην τελική επικράτηση.