advertisement_trellopoulosΜε εντός έδρας ήττα 0-3 από τη Ροδόπη 87, ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους για το 2016 οι Πιερίδες Μούσες, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας γυναικών. Δείτε τι έγινε στα παιχνίδια της αγωνιστικής, καθώς και τη βαθμολογία αλλά και την επόμενη αγωνιστική.

Στο γήπεδο του Βατανιακού, τα κορίτσια της κατερινιώτικης ομάδας βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ από το 8′, ανέβασαν την απόδοσή τους μετά το πρώτο μισό του α’ μέρους, όμως δυο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά (65′-68′) στο β’ ημίχρονο, ξεκαθάρισαν την κατάσταση και έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των Κομοτηναίων, αφήνοντας τις Μούσες στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Το φιλμ του αγώνα:
2′ Σουτ της Τσουκαλά, η μπάλα έφυγε άουτ.
8′ ΓΚΟΛ! 0-1: Μετά από κόρνερ της Περιβολοπούλου, η Τσουκαλά με πλασέ άνοιξε το σκορ για τη Ροδόπη 87.
16′ Σουτ της Ιωαννίδου, η μπάλα έφυγε κόρνερ. Στην εκτέλεση η Σωκράτους με τη μπάλα να φτάνει στη Μαυροπούλου που πλάσαρε άουτ.
27′ Σουτ της Βίσμπα, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
34′ Εκτέλεση φάουλ της Βίσμπα, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία της Ροδόπης.
35′ Εκτέλεση φάουλ της Περιβολοπούλου, δεν προβληματίστηκε η Μουτάφη που μπλόκαρε.
42′ Σουτ του Κουφού, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των Πιερίδων Μουσών και στην επαναφορά η Τσουκαλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
50′ Η Βούλγαρη έκανε του σουτ, η μπάλα όμως έφυγε όαυτ.
53′ Σουτ της Βούλγαρη, η Βαδάση φωνάζει “παρούσα”.
65′ ΓΚΟΛ! 0-2: Η Περιβολοπούλουε με πλασέ ζευγάρωσε τα τέρματα της Ροδόπης.
68′ ΓΚΟΛ! 0-3: Η Περιβολοπούλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Το πέναλτι έκανε η Κερασίδου, η οποία έδιωξε τη μπάλα με το χέρι και εισέπραξε την κόκκινη κάρτα.

Διαιτητής ήταν ο Σουλίδης με βοηθούς τις Φραγκοπούλου και Πανυτσίδου (Κοζάνης).

Εκτός από την αποβολή της Κερασίδου, κίτρινη κάρτα για τις Πιερίδες Μούσες είδε η Μετενίδου

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Πιερίδες Μούσες: Μουτάφη, Kερασίδου,Γελαστοπούλου (32′ Παναγιωτίδου – 87′ Σαμαλή), Ι. Μετενίδου, Κατσιμπουρα, Γκουτζα, Κόλτση, Καρασίμου (79′ Τζιουμέρκα), Βούλγαρη, Βίσμπα, Τζουμέρκα.

Ροδόπη 87: Βαδάση, Κουφου, Σωκράτους (80′ Αντωνοπούλου), Μαυροπούλου, Γιαμπούρη, Ιωαννίδου, Γεωργοπούλου, Τσουκαλά (75′ Τσιφοτούδη), Ζαχαριά, Ψαρίδου (85′ Χασάν), Περιβολοπούλου.

με στοιχεία από το womensports

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας γυναικών έχουν ως εξής:
Βασίλισσα Θράκης – Προοδευτική Περάματος 1-0
Τρίκαλα 2011 – Βόλος 2004 3-1
Πανσερραϊκή – Μαγνησιακός 4-0
Πιερίδες Μούσες – Ροδόπη 87 0-3