ΑΣ Άρης – ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3
Πολύ μεγάλη νίκη με 2-3 σετ επί του Αρη στην Θεσσαλονίκη πανηγύρισε η Ολυμπιάδα κάνοντας ολική ανατροπή! Οι πορτοκαλί βρέθηκαν πίσω 2-1 σετ, αλλά ισοφάρισαν 2-2 και ενώ προηγήθηκαν 3-8 και 6-11 στο tie break, βρέθηκαν πίσω 12-11 και 13-12. Ομως με σερί τριών αναπάντητων πόντων πήρε τη νίκη και παρέμεινε σε τροχιά 4άδας.

Τα σετ: 25-22,19-25,25-22,17-25,13-15

ΑΕΠ Ολυμπιάς (Δαρείος): Φιλίππου, Βαλουξή, Ράπτης, Βασιλάκος, Θεοδωράκης, Κοσμάς, Γεωργακόπουλος, Ντόντης, Αυγέρος

ΕΑ Πατρών – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0
Την πιο δυνατή αποστολή του στην Πάτρα ολοκλήρωσε ο ΣΠΑΚ που δεν κατάφερε να επιστρέψει στην Καρδίτσα με βαθμούς και την αναμέτρηση με την Ε.Α.Π.
Η ομάδα του Φώτη Αλεξίου ήταν συγκλονιστική συγκριτικά με τις ελλείψεις που είχε στην εν λόγω αναμέτρηση, διεκδίκησε και στα τρία σετ τις πιθανότητες να ανατρέψει τα δεδομένα και να πάρει παλικαρίσια βαθμούς.
Οι Καρδιτσιώτες έβγαλαν στόφα μεγάλης ομάδας και με τον Φ. Αλεξίου να δοκιμάζει αρκετά σχήματα και τρικ για να αναπληρώσει τις απουσίες, η εικόνα ήταν μαχητική, ωστόσο οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι είχαν περισσότερες δυνάμεις, παίρνοντας μία αγχωτική νίκη, τη στιγμή που οι Τρικολόρε έβαλαν πολύ δύσκολα στους Πατρινούς.
Το σίγουρο είναι ότι για άλλη μία φορά σε ένα απαιτητικό ματς, όπως και σε όσα προηγήθηκαν, ο ΣΠΑΚ έβγαλε ψυχωμένη εμφάνιση και έδειξε ότι το υλικό που έχει μπορεί να ανταπεξέλθει ακόμη και σε ειδικές καταστάσεις, με τη συνέχεια να αφήνει ελπίδα για συνοδευτούν τέτοιες εμφανίσεις με αποτελέσματα.

Τα σετ: 25-23, 25-22, 25-21

ΣΠΑ Καρδίτσας (Αλεξίου): Βασιλάκος, Αναγνώστου, Καρράς, Χειμωνέττος (λ), Χαβρουζάς, Λαζινός, Σφακιανάκης, Βαϊόπουλος, Παπαγεωργίου, Καραθάνος, Κοντοκώστας, Τσιανάβας (λ).

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-0