Ο Πιερικός επικράτησε με 4-1 της 25ης Μαρτίου, στο Γήπεδο Γεώργιος Ασλανίδης, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Το σκορ άνοιξε ο Μπενίσκος με κοντινό πλασέ στο 2′, με τον Ντόση να διπλασιάζει τα τέρματα του Πιερικού στο 6′ με μακρινό σουτ.

Η 25η Μαρτίου μείωσε σε 2-1 στο 19′ με τον Καλαμπάκα να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι, ενώ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει έντεκα λεπτά αργότερα με τον ίδιο παίκτη, καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει ξανά από την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τουλίκας σημείωσε το 3-1 με μακρινό σουτ και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με σουτ του Κυβελίδη στο 78′

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πολυχρόνης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

25η Μαρτίου: Γκεβρέκης, Α. Παυλίδης, Γ. Παυλίδης, Τασίδης, Παγωνίδης, Χαρτοματζίδης, Καλαμπάκας, Παπαδόπουλος, Χασάπης, Τσιντώτας, Οικονομου.
Επίσης έπαιξαν οι: Χαραλαμπίδης, Φαρμάκης, Φωκαΐδης, Νίκου, Τσιαμπέρας, Τζουκάν, Μουρατίδης, Πατσιοδήμος.

Πιερικός: (Α’ ημίχρονο): Μπαλάφας (Τζήμας), Μακρής, Τοπαλίδης, Μπενίσκος, Γιαλαμίδης, Τακίδης, Ίτσιος, Μηλιώτης, Ντόσης, Παπαδόπουλος, Σαχινίδης.
(Β’ ημίχρονο): Χριστοδουλής, Νικολαΐδης, Κανταρτζής, Τουλίκας, Κυβελίδης, Παντζιάλας, Μαυρίδης, Κριεμάντι, Μπουζούκης, Δαμηρτζόγλου, Πεντζαρομάν και δύο υπό δοκιμή παίκτες.