Δελτίο τύπου για τη φιλική εντός έδρας νίκη με 5-1 επί της Ελασσόνας εξέδωσε το Γραφείο Τύπου κι Επικοινωνίας της ΑΕ Καρίτσας.

Το κείμενο:

“Η ΑΕ Καρίτσας αντιμετώπισε εντός έδρας, στο γήπεδο του Λιτόχωρου, τον ΠΟ Ελασσόνας, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, ενόψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς.

Η ομάδα του Αποστόλη Στύλου εμφανίστηκε σοβαρή, έπαιξε δημιουργικό ποδόσφαιρο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και επικράτησε με 5-1, επί του αξιόμαχου συνόλου των φιλοξενούμενων.

Ο ΠΟ Ελασσόνας προηγήθηκε στο 15ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ και στιγμιαία αδράνεια στην άμυνα της ομάδας μας.

Η ΑΕ Καρίτσας αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 17ο λεπτό, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό του Κυπαρίσση με το Λαγδάρη και σέντρα του τελευταίου, ο Τόλιος με κεφάλια πέτυχε το 1-1.

Στην συνέχεια, ανέλαβε δράση ο Κυπαρίσσης, ο οποίος με τρία συνεχόμενα γκολ, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λαμπίρης, στο 80ο λεπτό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Κωτσιόπουλου και με υπέροχο σουτ έγραψε το τελικό 5-1.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Γαλάνη, Κωτσιόπουλο, Δημητρίου, Λαγδάρη, Παπαγεωργίου, Παπαϊωάννου, Καραγκούνη, Κυρτέγο, Τόλιο, Μυρτολλάρι και Κυπαρίσση.
Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Αλεξίου, Δημητρουλόπουλος, Γκίκα, Δεληγιάννης, Λαμπίρης και Χασιώτης.

Η Διοίκηση της ΑΕ Καρίτσας εύχεται στον ΠΟ Ελασσόνας καλή χρονιά με υγεία και να πετύχει τους στόχους του.