Εντός έδρας ήττα με 0-4 γνώρισε ο Αιγινιακός από τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων εν όψει της νέας ποδοσφαιρικής σεζόν. Η ομάδα του Γιώργου Ντάμτσιου που αγωνίστηκε χωρίς του Μπαντέ και Παπαδόπουλου είχαν καλή εικόνα στο α’ μέρος απέναντι σε έναν αντίπαλο που αγωνίζεται σε ανώτερη κατηγορία (Α1 Ημαθίας). Στο β’ μέρος οι Αιγινιώτες προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές με αποτέλεσμα το προβάδισμα της ομάδας της Ημαθίας που έδειξε πολύ καλά στοιχεία, να διευρυνθεί.

2′ Μετά από σέντρα του Ηλ. Κακατάτσιου ο Φιρινίδης έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Ηλιάδης μπλόκαρε.
7′ Δυνατό σουτ του Μ. Αργυρόπουλου απέκρουσε σωτήρια ο Μοσχίδης.
15′ Διαγώνιο σουτ του Μπουρδάνου, απέκρουσε ο Μοσχίδης.
34′ ΓΚΟΛ! 0-1: Ο Μ. Αργυρόπουλος έβγαλε βαθιά μπαλιά στον Βούλγαρη κι αυτός αφού ελίχθηκε έκανε το δυνατό σουτ και άνοιξε το σκορ για τους Ημαθιώτες.
40′ Ο Τσολακίδης επιχείρησε να “κρεμάσει” τον Ηλιάδη αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

60′ Κοντινή κεφαλιά του Ορφανίδη, η μπάλα έφυγε άουτ.
62′ ΓΚΟΛ! 0-2: Ο Β. Κούκλας έκανε το σουτ, ο τερματοφύλακας του Αιγινιακού απέκρουσε και ο Λέκας από κοντά έκανε το 0-2.
66′ ΓΚΟΛ! 0-3: Ο Β. Κούκλας έκλεψε και τροφοδότησε τον Λέκα που “έγραψε” το 0-3.
72′ ΓΚΟΛ! 0-4: Ο Μ. Αργυρόπουλος από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 0-4.
85′ Ο Γιανκίδης απέκρουσε τετ α τετ του Κωστόπουλου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μηνούδης.

Αιγινιακός (Γιώργος Ντάμτσιος): Μοσχίδης, Βουλτσίδης, Ηλ. Κακατάτσιος, Δ. Αργυρόπουλος, Χρ. Κακατάτσιος, Τσολακίδης, Τοπαλίδης, Ορφανίδης, Κιοσσές, Φιρινίδης, Δαραής.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Π. Καρακασίδης, Κ. Καρακασίδης, Χαιρεκάκης, Ρούσσος, Τασιώνας, Γιανκίδης και Μαλάκης.
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας (Παναγιώτης Καραμεταξάς): Ηλιάδης, Άρ. Κούκλας, Λίπε, Παπαδόπουλος, Σέρα, Μπρέγκου, Σερασκέρης, Μπουρδάνος, Μ. Αργυρόπουλος, Λέκας, Βούλγαρης.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Μουστάκας, Τουλουμτζής, Κοντογιάννης, Β. Κούκλας, Φωτόπουλος, Ασλανίδης, Κωστόπουλος.

ρεπορτάζ: Σάββας Αχλατλής