Φιλική εντός έδρας ήττα με 1-2 γνώρισε ο Πιερικός από την Κ19 του ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της προετοιμασίας εν όψει των επίσημων υποχρεώσεων για τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ που είχε προηγηθεί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πανίδη στο 9′, έφτασε στη νίκη με γκολ του Πιπιλιάρη στην εκπνοή της συνάντησης. Ο Πιερικός είχε ισοφαρίσει στο 20′ με τον Παπαδόπουλο.

9′ Ο Πανίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ. Το πέναλτι υποδείχθηκε σε χέρι του Μακρή.
12′ Τετ α τετ του Γκορτεζιάνι με τον Παπατολίκα, η μπάλα έφυγε μόλις άουτ.
20′ ΓΚΟΛ! 1-1: Ο Παπαδόπουλος με συρτό σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.
23′ Κεφαλιά του Μακρή, η μπάλα έφυγε άουτ.
28′ Κεφαλιά του Μπενίσκου, η μπάλα πέρασε άουτ.
31′ Μακρινό σουτ του Μακρή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπαλωμένου.
39′ Μετά από πάσα του Γκορτεζιάνι ο Λίνας έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παπατολίκα.
40′ Σουτ του Γκορτεζιάνι, απέκρουσε σε κόρνερ ο Παπατολίκας.
43′ Σουτ του Ίτσιου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ.

63′ Σουτ του Μακρή, η μπάλα έφυγε άουτ.
75′ Κοντινό σουτ του Μπουζούκη μετά από ωραία επέλαση του Τοπαλίδη από δεξιά, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
83′ Σουτ του Πανίδη, απέκρουσε ο Καραγκιολίδης.
84′ Ο Κυβελίδης έβγαλε πάσα στον Τουλίκα και αυτός έπιασε έξυπνη κεφαλιά προς τα πίσω, όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ δεν αιφνιδιάστηκε.
85′ Δυνατό σουτ του Γκορτεζιάνι μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα “τράνταξε” το οριζόντιο δοκάρι του Καραγκιολίδη.
86′ Δυνατό σουτ του Μπουζούκη σε αντεπίθεση για τον Πιερικό, απέκρουσε ο Μπαλωμένος.
89′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ίτσιου από αριστερά, ο Κυβελίδης έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ αποσώβησε το γκολ.
90′ ΓΚΟΛ! 1-2 Ο Πιπιλιάρης με συρτό πλασέ από αριστερά έστειλε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιαμούζης με βοηθούς την Πατρή και τον Μαυρογεώργη.

Πιερικός (Σάκης Παπαβασιλείου): Παπατολίκας, Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Τακίδης, Κανταρτζής, Μακρής, Δεμηρτζόγλου, Ίτσιος, Μπενίσκος, Κριεμάντι, Παπαδόπουλος.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Καραγκιολίδης, Κυβελίδης, Ντόσης, Μηλιώτης, Τουλίκας, Μπουζούκης, Γιαλαμίδης, Παντζιάλας, Κουκοδήμος και Σιδηρόπουλος.
ΠΑΟΚ Κ19 (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλωμένος, Άλμπερτ, Μανολιούδης, Καλουτσικίδης, Γρόσδης, Αβεντισιάν, Πανίδης, Τσοπούρογλου, Γκορτεζιάνι, Κουλούρης, Λίνας.
Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Κωνσταντέλιας, Κουτεντάκης, Πιπιλιάρης.