Αισιόδοξος για την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, παρά την ήττα από την Κράσνονταρ εμφανίστηκε ο Δημήτρης Γιαννούλης, τονίζοντας ότι η ομάδα μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση στην Τούμπα.

Οι δηλώσεις του Κατερινιώτη μπακ, μετά το τέλος του αγώνα, στην κάμερα της Cosmote TV:

«Είναι μια ήττα, δεν είναι ποτέ ευχάριστο να χάνεις, αλλά πιστεύω ότι είναι στο χέρι μας να διεκδικήσουμε την πρόκριση στο δεύτερο παιχνίδι, στην Τούμπα και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε. Σε ένα παιχνίδι τόσο υψηλού επιπέδου όλοι τρέχουν, είναι φυσιολογικό. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είμασταν αυτοί που έπρεπε, υποφέραμε λίγο. Πήγαμε στα αποδυτήρια με το σκορ 1-1, κάτι αρκετά βολικό για εμάς. Στο β’ ημίχρονο κυριαρχήσαμε κι αν και δεχτήκαμε ένα γκολ σε μια περίεργη φάση, κόντρα στη ροή, είχαμε κάποιες ευκαιρίες αργότερα να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι. Δεν ήρθε το γκολ αλλά είμαι αισιόδοξος για τη συνέχεια. Δεν έγινε κάτι τόσο τραγικό σήμερα. Η ήττα είναι πάντα ήττα αλλά με δεδομένο το γκολ που πετύχαμε με μια νίκη θα είμαστε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Θα τα καταφέρουμε. Πιστεύω ότι θα κερδίσουμε στην Τούμπα. Τώρα έχουμε καλύτερη εικόνα για τον αντίπαλό μας. Θα δουλέψουμε πάνω σε αυτό, θα κλείσουμε καλύτερα τους χώρους πίσω ώστε να μη δεχθούμε ένα γκολ που θα δυσκολέψει αρκετά τα πράγματα για εμάς και στην επίθεση, όπως και σήμερα, θα τα καταφέρουμε ίσως και δύο φορές, όχι μόνο μία».