Σε άριστα διαμορφωμένο αθλητικό χώρο και με άψογα μέτρα προστασίας ο πρώτος επίσημος αγώνας στην αναρριχητική πίστα του ΟΣ Αιγινίου σε συνθήκες Covid-19.

Τα περισσότερα μετάλλια από κάθε άλλη ομάδα, καθώς και πρόκριση στην επόμενη φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος, ήταν τα έπαθλα της δυναμικής παρουσίας της ομάδας αναρρίχησης Rock School Climbing Wall στους Περιφερικούς Αγώνες Βορείου Ελλάδος. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο Αιγίνιο το Σαββατοκύριακο 26 και 27 Σεπτεμβρίου 2020 και σ αυτούς συμμετείχαν συνολικά 80 αθλητές και αθλήτριες από 15 Σωματεία της Βόρειας Ελλάδας.

Η ομάδα του Rock School Climbing Wall που αγωνίστηκε με τα χρώματα του Ορειβατικού Συλλόγου Αιγινίου και με τις οδηγίες της προπονήτριας κ. Στέλλας Κερασίδου, κατέκτησε συνολικά έξι μετάλλια, ενώ προκρίθηκαν και οι 13 αθλητές και αθλήτριές της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα ανά κατηγορία οι θέσεις που κατέκτησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες: