Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια επικράτησε με 54-49 της ΚουΠα Κιλκίς, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο και την ΚουΠα Κιλκίς να το ολοκληρώνει προηγούμενη με 9-13.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια να είναι αυτός που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση από την αντίπαλό του η οποία ήταν μπροστά στο σκορ και στο τέλος του ημιχρόνου, με 37-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες σκόραραν με το σταγονόμετρο, καθώς σημειώθηκαν δεκαπέντε πόντοι συνολικά και η ολοκλήρωσή του βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στους τριάντα πέντε πόντους.

Ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια να είναι αυτός που έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα με το τελικό 54-49.

Διαιτητές: Μητώνας – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 9-13, 27-28, 35-35, 54-49.