Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 78-44 της ΑΓΕ Πιερίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Σκυδραϊκός κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με την ΑΓΕ Πιερίας να σημειώνει μονοψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκε με 21-8 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Ανέστη Κολοβού να εκτοξεύουν την υπέρ τους διαφορά και να ολοκληρώνουν το πρώτο ημίχρονο έχοντας σημειώσει υπερδιπλάσιους πόντους από την ομάδα της Κατερίνης (44-21).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η φιλοξενούμενη ισορρόπησε το παιχνίδι, μην καταφέρνοντας ωστόσο να μειώσει σημαντικά τη διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται σε 56-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες παρουσίασαν ξανά την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σκυδραϊκό τη διαφορά να ξεπερνά τους τριάντα πόντους και να φτάνει στη νίκη με το τελικό 78-44.

Διαιτητές: Μελανίδης – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 21-8, 44-21, 56-37, 78-44.