Η δεύτερη μέρα του τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών ¨Πέτρος Καπαγέρωφ» βρήκε την ΕΣΚΑΝΑ, τους επιλέκτους Νότου και την ΕΚΑΣΘ να παίρνουν τις νίκες στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.
Το τουρνουά ολοκληρώνεται αύριο (29/12) και διοργανώνεται από την ΕΟΚ, την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το Δήμο Καρπενησίου, την ΕΣΚΑΣΕ και την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης.
Τα αποτελέσματα
1η αγωνιστική
ΕΣΚΑΝΑ – Επίλεκτοι Νότου 66-65
ΕΣΚΑ – Επίλεκτοι Βορρά 62-57
ΕΚΑΣΘ – Μικτή Καρπενησίου 64-20
2η αγωνιστική
ΕΣΚΑΝΑ – Επίλεκτοι Βορρά 55-39
Επίλεκτοι Νότου – Επίλεκτοι Καρπενησίου 65-17
ΕΚΑΣΘ – ΕΣΚΑ 78-26
3η αγωνιστική
ΕΣΚΑΝΑ – Επίλεκτοι Καρπενησίου 71-42
ΕΣΚΑ – Επίλεκτοι Νότου 61-70
ΕΚΑΣΘ – Επίλεκτοι Βορρά 85-43
Τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής αναλυτικά:
ΕΣΚΑΝΑ – Επίλεκτοι Καρπενησίου 71-42
Διαιτητές: Κοτσιμπός – Ζαφείρη
Δεκάλεπτα: 18-11, 37-21, 55-27, 71-42
ΕΣΚΑΝΑ (Ράμμος): Κολόβερος 19, Οικονομόπουλος 4, Κωστούλας 6, Σκόρδος 15, Κοκορέλης 6, Νάνος, Φιλίππου 2, Μπουρλάκης 8, Ρούκας 11, Ορφανουδάκης
Επίλεκτοι Καρπενησίου (Μπαλωμένου, Ζαχαρόπουλος): Σβερώνης 2, Τσιώλης 10, Τσιαμάκης, Κατσαρός 11, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος, Μαντζαφίνης, Τάκης 11, Κωστής 6
ΕΣΚΑ – Επίλεκτοι Νότου 61-70
Διαιτητές: Κοτσιμπός – Χουσιάδας
Δεκάλεπτα: 21-19, 37-35, 50-57, 61-70
ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 12, Παπαθανασίου 2, Ματσούκης, Καραμανλής 10, Καλογερόπουλος 3, Σιδέρης 3, Καρέλλας 3, Πετρίδης 6, Κατσογιάννης 8, Οικονομίδης 2, Νάσσης 3, Αρσενικός 9
Επίλεκτοι Νότου (Δήμος, Σγουρίτσας): Παπαλέξης, Χρονόπουλος 8, Κωνστάντουρας, Βαμβουκάκης 2, Καφέζας 15, Λογοδότης 2, Μαντίκος 3, Παντουβάκης 2, Τσιαμπράζης 4, Μαντσούκας 12, Μοίραλης 11, Τσολάκης 2, Σανούδος 10
ΕΚΑΣΘ – Επίλεκτοι Βορρά 85-43
Διαιτητές: Χουσιάδας-Ζαφείρη
Δεκάλεπτα: 19-7, 40-17, 67-31, 85-43
ΕΚΑΣΘ (Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 8, Νικολαΐδης, Χαρίτογλου 2, Παπαπασχάλης 4, Περρής 12, Πράπας 17, Πετανίδης 14, Φίλιος 12, Παπασάβογλου Αρ. 5, Καλόγηρος 5, Κόνσουλας, Παπασάβογλου Αν. 6
Επίλεκτοι Βορρά (Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος, Βαζούκης, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας 3, Χασάπης, Νέστορας, Γεωργίου 7, Γιαννούλτσης 9, Χάχαλος 1, Παναγιώτου 4, Τσιάμης 16
H συνέχεια του τουρνουά Χριστουγέννων
Πέμπτη 29/12
4η αγωνιστική
09:00 Επίλεκτοι Νότου – Επίλεκτοι Βορρά
10:30 ΕΣΚΑ – Επίλεκτοι Καρπενησίου
12:00 ΕΚΑΣΘ – ΕΣΚΑΝΑ
5η αγωνιστική
17:00 ΕΚΑΣΘ – Επίλεκτοι Νότου
18:30 Επίλεκτοι Καρπενησίου – Επίλεκτοι Βορρά
20:00 ΕΣΚΑ – ΕΣΚΑΝΑ
21:30 Τελετή Λήξης