Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς επικράτησε με με 58-45 της Γουμένισσας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτόχωρου, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς βρήκε περισσότερες λύσεις από την Γουμένισσα, γεγονός που του επέτρεψε να πάρει κεφάλι στο σκορ και να προηγηθεί στην ολοκλήρωσή του με 17-11.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, με τον γηπεδούχο να διατηρεί το προβάδισμά του και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τον βρίσκει μπροστά στο σκορ με 34-29.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από δέκα πόντους και το σκορ να διαμορφώνεται σε 44-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς περιορίζοντας την επιθετική λειτουργία της Γουμένισσα δέχθηκε μόλις έξι πόντους και σημειώνοντας δεκατέσσερις εφτασε στην τελική επικράτηση με 58-45.

Διαιτητές: Γιανκίδης – Φελεκίδης.

Δεκάλεπτα: 17-11, 34-29, 44-39, 58-45.