Ο Μέγας Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης ηττήθηκε με 48-69 από τον Εδεσσαϊκό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κρύας Βρύσης, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Εδεσσαϊκός μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση, κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 8-22.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με το φιλοξενούμενο να διευρύνει συνεχώς το προβάδισμά του και το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 16-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης ισορρόπησε το παιχνίδι και η ολοκλήρωσή του βρήκε τους παίκτες του Γιώργου Σταυρόπουλου μπροστά στο σκορ με 31-57.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός διαχειρίστηκε το προβάδισμά του, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 48-69.

Διαιτητές: Μελανίδης – Χάνος.

Δεκάλεπτα: 8-22, 16-42, 31-57, 48-69.