Η ΚουΠα Κιλκίς ηττήθηκε με 62-70 από τον Αιγινιακό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και την ΚουΠα Κιλκίς να προηγείται με 12-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο αμφότεροι οι αντίπαλοι ήταν ιδιαίτερα παραγωγικοί, σημειώνοντας σαράντα εννέα πόντους συνολικά και τη γηπεδούχο να ολοκληρώνει το πρώτο μισό του αγώνα με το υπέρ της 39-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Δημήτρη Ροδά μπήκαν αποφασιστικά στο παρκέ και σημειώνοντας τους διπλάσιους πόντους από την ομάδα του Κιλκίς πήραν το προβάδισμα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 49-53.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΚουΠα Κιλκίς ήταν βελτιωμένη, ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο ο Αιγινιακός κατάφερε να φτάσει στη νίκη με το τελικό 62-70.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Καρυπίδης.

Δεκάλεπτα: 12-11, 39-33, 49-53, 62-70.