Η Γουμένισσα επικράτησε με 71-54 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Γουμένισσα ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, απέναντι στους Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας, οι οποίοι παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί, βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 21-15 στην ολοκλήρωσή του.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από δεκαπέντε πόντους και το σκορ να διαμορφώνεται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε 36-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η γηπεδούχος κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμά της, δεχόμενη δέκα πόντους και σημειώνοντας δεκαοκτώ προηγήθηκε με 54-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν ξανά το παιχνίδι, με την Γουμένισσα να διαχειρίζεται το προβάδισμά της και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 71-54.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Γευγελής.

Δεκάλεπτα: 21-15, 36-30, 54-40, 71-54.