Ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 85-83 της ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Αετό Κιλκίς να το ολοκληρώνει προηγούμενος με 20-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος κατάφερε να εδραιώσει το προβάδισμά του, καθώς ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός, σημειώνοντας είκοσι πέντε πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαοκτώ που δέχθηκε, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ του 45-37.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στην ΚουΠα Κιλκίς, η οποία κατάφερε να εξανεμίσει τη διαφορά την οποία είχαν αποκτήσει οι παίκτες του Χάρη Καμψιάδη οι οποίοι στο τέλος της περιόδου βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με βραχείας κεφαλή (60-59).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι βάδισε σε τεντωμένο σχοινί, με τις δύο ομάδες να μαχονται για την κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα μέχρι τέλους και τον Αετό να το κάνει δικό του επικρατώντας στις λεπτομέρειες με το τελικό 85-83.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Θεοδωρίδης.

Δεκάλεπτα: 20-19, 45-37, 60-59, 85-83.