Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια επικράτησε με 57-48 της ΑΓΕ Πιερίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Απόλυτα ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να το ολοκληρώνουν ισόπαλες στους δεκατέσσερις πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια ήταν καλύτερος, πήρε το προβάδισμα και ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ του 32-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με την ΑΓΕ Πιερίας να δέχεται μόλις επτά πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαπέντε που σημείωσε να φέρνει ξανά τον αγώνα σε πλήρη ισορροπία και στο 39-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια ήταν αυτός που περιόρισε την αντίπαλό του σε μονοψήφιο σκορ, καθώς δέχθηκε εννέα πόντους και όντας πιο εύστοχη στο τελευταίο τρίλεπτο έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα με το τελικό 57-48.

Διαιτητές: Μελανίδης – Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-24, 39-39, 57-48.