Η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε με 79-36 του Φίλιππου Βέροιας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Η Ολύμπια Λάρισας μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, πήρε στα χέρια της τον έλεγχο του σκορ και προηγήθηκε με 20-12 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η γηπεδούχος κυριάρχησε τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση, καθώς σημείωσε είκοσι έξι πόντους και δεχόμενη μόλις επτά, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ της 46-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 67-26.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με την Ολύμπια Λάρισας να φτάνει στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα με το τελικό 79-36.

Διαιτητές: Κολοκυθάς – Κανελλίδης.

Δεκάλεπτα: 20-12, 46-19, 67-26, 79-36.