Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας επικράτησε με 68-45 του Αλέξανδρου Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 17-14.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στο σκορ και το γηπεδούχο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 30-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιάννη Βασίλογλου κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ, καθώς σημείωσαν δεκαεννέα πόντους και δεχόμενοι μόλις πέντε προηγήθηκαν με 49-31 στο τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης ισορρόπησε το παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να διαχειρίζεται το προβάδισμά του και να φτάνει στη νίκη με το τελικό 68-45.

Διαιτητές: Χάνος – Μποΐτσης.

Δεκάλεπτα: 17-14, 30-26, 49-31, 68-45.